Staňte se našim fanouškem a získejte
nejaktuálnější info na našem facebooku
Naše stránka na facebooku
08. 04. 2015

To pravé do Vaší ložnice…

S výběrem správné postele, matrace i roštu Vám rádi odborně pomůžeme.
Koupě lůžka není v dnešní době laciná záležitost, ale člověk si musí uvědomit, že v ní tráví v podstatě třetinu života, a proto by měl výběru věnovat velkou pozornost. Z dobrého lůžka vám nebudou trčet nohy, ráno nebudete vstávat rozlámaní a upocení, a už vůbec byste se neměli cítit unaveni.

 

Pokud nejste zrovna fanouškem zdravého spaní a nehltáte novinky ze světa matrací plnými doušky, tak v obchodě s matracemi budete většinou tápat. Existuje již řada technologií a není jednoduché se v nich zorientovat.

 

Ve spánku je důležité svalové uvolnění. Pokud vhodně nezvolíte matraci, tak si vaše svaly dobře neodpočinou a může se pak ráno dostavit únava a rozlámanost. Proto je dobré si matraci a další komponenty před koupí řádně vyzkoušet. Je důležité, abyste se do matrace zabořili rovnoměrně a cítili optimální oporu v oblasti beder. Zaboříte-li se jen pod zadkem, tak není něco v pořádku a matraci neberte. Jestli se vám při ležení na zádech zdá matrace příjemně měkká, ale současně nosná, jste na správné cestě k výběru vhodné matrace.

 

Není všechno zlato co se třpytí a u výběru matrace to platí dvojnásob. Nepodléhejte marketingovým trikům. Kvalitní matrace nejsou levnou záležitostí, avšak vynaložený obnos vám dokáží plnohodnotně vrátit. U pěnových matrací vypadají materiály velmi podobně, ale jejich vlastnosti jako je tvarová stálost, prodyšnost, životnost nebo elasticita jsou velmi rozdílné. Pro kvalitní spánek by matrace měla být dělena alespoň na pět zón – ramena, pánev a paty měkčí, naopak u bederní páteře tužší. Vhodným typem matrací jsou tzv. Sendvičové matrace, kde vrchní vrstva je z Visco (líné) pěny a je doplněna nosnou tužší pěnou uprostřed či vespod (studená nebo PUR pěna). Nadále by měla býti dobře provzdušněná díky povrchové profilaci a prořezání. Dnes je již samozřejmostí pratelný antialergický potah. Minimální tloušťka matrace je 14 cm.

 

K dobré matraci patří i postel z kvalitního masivu. Nespornou výhodou je životnost, a to i při stěhování či dlouhodobém demontování. Jednou z výhod masivní postele oproti čalouněným je i lepší dýchatelnost a hygiena. Důležitým parametrem kvalitního lůžka je i výška ložné plochy postele, kde optimum je 40-50 cm od země a pro seniory či vyšší lidi lze doporučit 50-60 cm.

 

Součástí lůžka je samozřejmě i rošt. Dobře se vyspíte na lamelovém nepolohovacím, ale pocit komfortu vám dá rošt polohovací. V luxusním případě rošt polohovací motorový. Rošty všeobecně prodlužují životnosti matraci díky kvalitnímu provzdušnění a pružnosti lamel, které váhu osoby rozloží do rovnoměrného zatížení.

 

lucatec_azzo1

Provádíme návrhy kompletních bytových interiérů s důrazem kladeným na jejich praktičnst, pohodlné užívání a design…

Specializujeme se na výrobu zakázkového nábytku na míru včetně atypických interiérů. Vyrobíme jakékoli interiérové prvky, pro všechny bytové i komerční interiéry…

Profesionální odborná montáž a instalace námi vyrobeného nábytku je samozřejmostí. Po dohodě možno provést demontáž a likvidaci původního zařízení interiéru…

tvorba webových stránek
Kuchyně a interiéry Zábřeh Komárková Jana  Svobodov 12a, 789 01 Zábřeh  +420 777 450 360  j.komarkova1@gmail.com