Staňte se našim fanouškem a získejte
nejaktuálnější info na našem facebooku
Naše stránka na facebooku

Plovoucí laminátové, vinylové a dřevěné podlahy

Laminátové plovoucí podlahy jsou určeny především a výhradně do interiéru, zejména do obývacích pokojů, jídelen a kuchyní. Snadno se udržují a čistí. Kvalitní podlahy poskytují záruky trvanlivosti a pěkného vzhledu po dlouhou dobu a při správné údržbě budou Vašimi známými obdivovány i po letech.

Nejčastěji klienti vybírají mezi laminátovou plovoucí podlahou, vinylovou a dřevěnou. Dřevo je přírodní materiál a proto musíme počítat s tím, že si za dřevěnou podlahu oproti laminátové připlatíme. Zátěžová třída vybírané podlahy by se měla vybírat s ohledem na její umístění a měla by být vyšší než 31 a minimální tloušťka materiálu by neměla být menší než 7 mm, pak totiž vydrží plovoucí podlaha mnohem déle než podezřele levné plovoucí podlahy, které nebývají příliš kvalitní.

Plovoucí podlahy jsou vyráběny se zámkovým spojem, který do sebe zapadne a jednoduše tak podlahu spojí. Rovinnost podkladu pod plovoucí podlahu musí být +- 2mm/2bm, to znamená, že na dvoumetrové lati nesmí být odchylka od roviny větší než 2mm. Rovinnosti podkladu dosáhneme pomocí vystěrkování podlahy samonivelační stěrkou. Podklad také musí být dobře vyschlý. U betonu norma udává jako maximální hodnotu 2,5% CM, u anhydritu je to 0,5% CM. Jakákoliv nadbytečná vlhkost by se natáhla do podlahy, která by zvětšila svůj objem a problém by byl na světě. U všech podlah, které ve své konstrukci obsahují dřevo, je nesmírně důležitá vlhkost okolního prostředí.  Relativní zvdušná vlhkost hraje roli nejenom během pokládky podlahy, ale po celou dobu jejího užívání. Vzdušná vlhkost okolního prostředí by měla být v rozmezí 45 – 55%. Dřevo je materiál, který reaguje na změnu vlhkosti okolního prostředí. Pokud je vlhkost vyšší než 55% dřevo svůj objem zvětšuje. V extrémním případě může z tohoto důvodu dojít až k vyboulení dřevěné podlahy. Proto je nezbytné nepokládat podlahu tzv. od zdi ke zdi, ale nechat dostatečné dilatace, které se překryjí podlahovou lištou.

Tzv. plovoucí podlaha má však oproti dřevěné lepené podlaze jednu obrovskou výhodu. Pokud je podklad rovný, tuhý a suchý, nevadí, že je podkladem stávající dlažba, parkety, korek, OSB desky, beton či anhydrit apod. V mnoha případech je tedy možné plovoucí podlahu položit na stávající podlahu, aniž by bylo nutné sekání, bourání a stěrkování.

Na stávající podlahu či podkladní vrstvu se rozloží podložka pod plovoucí podlahy, pokud již není součástí podlahy jako např. korková vrstva u vinylových a korkových podlah. Podložek pod plovoucí podlahy existuje celá řada. Nejčastěji používaný je klasický tzv. mirelon, vybrat si ale můžeme i jinou s vylepšenými zvukově izolačními vlastnostmi nebo speciální vodivou podložku na podlahové topení, což vždy doporučujeme. Pokud je podklad tvořený betonem, anhydritem či jiným materiálem na této bázi, je nutné uzavřít podklad ještě navíc parotěsnou fólií. Následně začne pokládka samotné podlahy, tedy spojování dílců podlahy integrovanými zámky k sobě.

V případě vašeho zájmu Vám zajistíme nejen dodávku, ale rovněž i pokládku podlahy naším odborně školeným personálem.

Naše společnost Kuchyně Komárek nabízí plovoucí podlahy KAINDL FLOORING collection a to jak laminátové, tak i vinylové a dřevěné podlahy.

 

tvorba webových stránek
Kuchyně a interiéry Zábřeh Komárková Jana  Svobodov 12a, 789 01 Zábřeh  +420 777 450 360  j.komarkova1@gmail.com