Staňte se našim fanouškem a získejte
nejaktuálnější info na našem facebooku
Naše stránka na facebooku

Humidor

Jak uchovat doutníky a podle čeho vybírat správný HUMIDOR ?

 

Výběr a následná koupě nebo výroba správného humidoru závisí v prvé řadě na tom, kolik doutníků by měl pojmout. Jednoduše čím větší humidor, tím kvalitnější cirkulace vzduchu uvnitř, což je ideální pro správné stárnutí doutníků. Nejdůležitější vlastností humidoru je totiž schopnost udržet s patřičným zvlhčovačem stálou 70% vzdušnou vlhkost vnitřního prostředí při teplotě cca 21°C.

 

Dalším kritériem je jednoznačně design humidoru. To proto, že dobrý humidor může být více, než jen pouze dobře fungující zařízení. Může být i kvalitním kusem nábytku, který ozvláštní a dodá danému Vašemu interiéru jedinečnou atmosféru.

 

Důležitější je hlavně zpracování humidoru. Důrazně doporučujeme, aby vnitřní část humidoru byla vždy z tzv. španělského cedru – listnáč Cedrela odorata rostoucí v jižní americe. Cedrové dřevo se velmi dobře udržuje, je ideálně nasákavé a nepředává své aroma. Humidor by měl být kvalitně vyroben a jeho víko musí správně těsnit. Jedině tak dosáhneme dobrého uchování vlastností doutníku.

 

Teď se ještě vraťme k tomu, proč vybrat právě humidor s tělem z cedrového dřeva. Na trhu je mnoho přístrojů vyrobených z plastu. Ano, mají sice atraktivní cenu, ale nedisponují vlastnostmi jako je ideální cirkulace vzduchu a hlavně plastový humidor není schopen sám regulovat vlhkost. Tento plastový humidor zabrání vysychání doutníku, o tom není pochyb, ale dřevěný cedrový humidor umožňuje pomalé a stabilní uvolňování vzduchu a výměnu plynů vzniklých při procesu zrání v doutníku. V plastovém humidoru se může rychle ukázat plíseň a na delší uchovávání doutníku není vhodný.

 

A důležitá rada na závěr – před vložením doutníků do humidoru je potřeba jej napřed “zavlhčit” a je-li potřeba tak rovněž i zkalibrovat vlhkoměr, aby jsme docílili správného efektu uchování a optimálního stárnutí doutníků.

 

Nejdůležitějším kritériem ze všech ale je, vybrat si správného dodavatele obsahu HUMIDORU – www.etrafika.cz – nejlepší český specialista ve svém oboru s dvěma kamennými prodejnami v České republice a vlastním e-shopem.

 

nejnovější realizace interiérů najdeš na zdi a v albech našeho Facebooku – fotogalerie doplňujeme příležitostně

klikni ZDE

tvorba webových stránek
Kuchyně a interiéry Zábřeh Komárková Jana  Svobodov 12a, 789 01 Zábřeh  +420 777 450 360  j.komarkova1@gmail.com